STPS30M80CFP
STMicroelectronics
Category: Diodes
DIODE SCHOTTKY 2X15A 80V TO-220FP; Diode Configuration:Dual Common Cathode; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:80V; Forward Current If(AV):30A; Forward Voltage VF Max:910mV; Forward Surge Current Ifsm Max:220A; Operating Temperature Max:175°C; Diode Case Style:TO-220FPAB; No. of Pins:3Pins; Packaging:Each; Product Range:STPS3 Series; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Diode Type:Schottky