ALF16N20W
TT electronics Semelab
Category: Discrete Semiconductors
MOSFET AUDIO N CH 200V 16A TO-264; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:16A; Drain Source Voltage Vds:200V; On Resistance Rds(on):-; Rds(on) Test Voltage Vgs:-; Threshold Voltage Vgs:-; Power Dissipation Pd:250W; Transistor Case Style:TO-264; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; MSL:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); Current Id Max:16A; Voltage Vgs Max:20V