BTA25-600CW3G
Littelfuse
Category: Discrete Semiconductors
THYRISTOR TRIAC 600V TO-220AB-3; Peak Repetitive Off-State Voltage Vdrm:600V; Gate Trigger Current Max Igt:35mA; Current It av:-; On State RMS Current IT(rms):25A; Thyristor Case Style:TO-220AB; No. of Pins:3Pins; Peak Non Rep Surge Current Itsm 50Hz:250A; Holding Current Max Ih:50mA; Gate Trigger Voltage Max Vgt:1.3V; Operating Temperature Max:125°C; Product Range:-; MSL:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); Operating Temperature Min:-40°C; Thyristor Case:TO-220AB