CM450DY-24S
Powerex
Category: Transistors
IGBT MODULE 1.2KV 450A; Transistor Polarity:Dual N Channel; DC Collector Current:450A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.7V; Power Dissipation Pd:3.33kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.2kV; No. of Pins:7