CM600DY-24S
Powerex
Category: Transistors
IGBT MODULE 1.2KV 600A; Transistor Polarity:Dual N Channel; DC Collector Current:600A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.85V; Power Dissipation Pd:4.05kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.2kV; No. of Pins:7