EPM570GT100C5N
Altera
Category: Logic
CPLD MAX II 570 ELEMENTS TQFP100; CPLD Type:FLASH; No. of Macrocells:440; No. of I/O's:76I/O's; Logic Case Style:TQFP; No. of Pins:100Pins; Frequency:201.1MHz; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:1.89V; Propagation Delay:8.7ns; Global Clock Setup Time:1.2ns; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:100°C; Packaging:Each; Product Range:-; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); I/O Interface Standard:LVCMOS LVTTL PCI; IC Temperature Range:Industrial; Logic IC Base Number:EPM570G; Logic IC Function:CPLD; Operating Temperature Range:-40°C to +100°C; Programmable Logic Type:CPLD; Supply Voltage:1.8V; Supply Voltage Range:1.71V to 1.89V; Termination Type:Surface Mount Device