LCMXO2-256HC-5SG32C
Lattice Semiconductor Corporation
Category: Logic
PLD 256 LUTS MACHXO2 32QFN; CPLD Type:FLASH; No. of Macrocells:256; No. of I/O's:22I/O's; Logic Case Style:QFN; No. of Pins:32Pins; Frequency:323MHz; Supply Voltage Min:2.375V; Supply Voltage Max:3.465V; Propagation Delay:6.96ns; Global Clock Setup Time:1.59ns; Operating Temperature Min:0°C; Operating Temperature Max:85°C; Packaging:Each; Product Range:MachXO2 Series; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); Operating Temperature Range:0°C to +85°C; Supply Voltage Range:2.375V to 3.465V