MRF24J40MAT-I/RM
Microchip Technology Ltd
Category: RF and Microwave
MODULE RF MODULE 2.4 GHZ IEEE 802.15.4; RF Modulation:O-QPSK; Data Rate Max:250Kbps; Frequency Max:2.48GHz; Sensitivity dBm:-94dBm; Supply Voltage Min:2.4V; Supply Voltage Max:3.6V; Module Interface:SPI; Supply Current:23mA