NTS0104GU12
NXP Semiconductors N.V.
Category: Logic
IC TRANSLATING TXRX DUAL XQFN12; Logic Family / Base Number:-; Logic Device Type:Transceiver Translating; Logic Case Style:XQFN; No. of Pins:12Pins; Supply Voltage Min:1.65V; Supply Voltage Max:3.6V; Logic IC Family:NT; Logic IC Base Number:-; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Packaging:Each; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Data Rate:50Mbps; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; Supply Voltage Range:1.65V to 3.6V 2.3V to 5.5V