OVQ12S30W7
OPTEK Technology
Category: LEDs
LED MOD STRIP 30 68LM WHITE; Light Strip Length:500mm; No. of LEDs:30LEDs; Illumination Colour:White; Input Voltage:12VDC; Input Power:1.6W; IP Rating:-; Product Range:OVQ12 Series; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); CCT:5500K; LED Colour:Cool White; LED Module Type:Board + LED; Luminous Flux @ Test:68lm; Operating Temperature Max:50°C; Operating Temperature Min:-30°C; Packaging:Each; Power Module Configuration:LED Strip; Power Rating:1.6W; Supply Voltage:12V