RT9058-33GV
Richtek
Category: Power Management ICs
LDO FIXED 3.3V 0.1A SOT-23-3; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:3.5V; Input Voltage Max:36V; Fixed Output Voltage Nom.:3.3V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:100mA; Dropout Voltage Vdo:300mV; LDO Regulator Case Style:SOT-23; No. of Pins:3Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Packaging:Each; Product Range:3.3V 100mA LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Output Voltage Nom.:3.3V