RT9073A-33GQZ
Richtek
Category: Power Management ICs
LDO FIXED 3.3V 0.25A QFN-4; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.2V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:3.3V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:250mA; Dropout Voltage Vdo:450mV; LDO Regulator Case Style:QFN; No. of Pins:4Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C; Packaging:Each; Product Range:3.3V 250mA LDO Voltage Regulators; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Output Voltage Nom.:3.3V