SKKD 100/12
Semikron
Category: Discrete Semiconductors
DIODE MODULE 100A 1.2KV; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):100A; Forward Voltage VF Max:1.35V; Diode Module Configuration:Dual Series; Packaging:Each; Product Range:SKKD Series; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); No. of Phases:Single