SKN130/12
Semikron
Category: Discrete Semiconductors
DIODE STANDARD 165A 1200V STUD; No. of Phases:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1.2kV; Forward Current If(AV):165A; Forward Voltage VF Max:1.5V; Diode Module Configuration:Single; Packaging:Each; SVHC:No SVHC ;RoHS Compliant: Yes