SWS600-24
TDK Lambda
Category: Battery Products
PSU SW MODE 24V 600W; No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:600W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:25A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Input Voltage AC Min:85V; Input Voltage AC Max:265V; Power Supply Output Type:Adjustable Fixed; Product Range:SWS Series; Applications:Industrial Telecom; Approval Bodies:CE CSA EN UL; Efficiency:81%; External Depth:190mm; External Length / Height:92mm; External Width:120mm; Height:92mm; Length:190mm; Line Regulation:48mV; Load Regulation:120mV; No. of Outputs:1 Output; Output Current Max:25A; Output Ripple Voltage pk-pk:150mV; Output Voltage Max:28.8V; Output Voltage Min:20V; Power Rating:600W; Power Supply Type:Switch Mode; Supply Voltage:265V; Supply Voltage Max:265V; Supply Voltage Min:85V; Supply Voltage Typ:110V AC 230V AC; Weight:2kg; Width:120mm