SWS600-48
TDK Lambda
Category: Battery Products
PSU SW MODE 48V 600W; No. of Outputs:1Outputs; Output Power Max:600W; Output Voltage - Output 1:48V; Output Current - Output 1:12.5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Output Voltage - Output 4:-; Current Output 4:-; Input Voltage AC Min:85V; Input Voltage AC Max:265V; Power Supply Output Type:Adjustable Fixed; Product Range:-; Applications:Industrial Telecom; Approval Bodies:CE CSA EN UL; Efficiency:82%; External Depth:190mm; External Length / Height:92mm; External Width:120mm; Height:92mm; Length:190mm; Line Regulation:96mV; Load Regulation:240mV; No. of Outputs:1 Output; Output Current Max:12.5A; Output Ripple Voltage pk-pk:240mV; Output Voltage Max:57.6V; Output Voltage Min:40V; Power Rating:600W; Power Supply Type:Switch Mode; Supply Voltage:265V; Supply Voltage Max:265V; Supply Voltage Min:85V; Supply Voltage Typ:110V AC 230V AC; Weight:2kg; Width:120mm