CM150DU-24NFH
Powerex
Category: Transistors
IGBT MODULE 1.2KV 150A; Transistor Pol; IGBT MODULE 1.2KV 150A; Transistor Polarity:N Channel; DC Collector Current:150A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.2kV; Power Dissipation Pd:650W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.2kV; No. of Pins:7Pins