CM300DX-24S
Powerex
Category: Transistors
IGBT Module; Transistor Polarity:Dual N Channel; DC Collector Current:300A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):1.2kV; Power Dissipation Pd:2.27kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:1.2kV; No. of Pins:11; Packaging:Each