CM200DU-12NFH
Powerex
Category: Transistors
IGBT MODULE 600V 200A; Transistor Polarity:N Channel; DC Collector Current:200A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on):600V; Power Dissipation Pd:590W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo:600V; No. of Pins:7Pins ;RoHS Compliant: Yes