DLG100PS48
XP Power
Category: LEDs
LED DRIVER AC-DC CC CV 2.1A 48V; Output Power Max:100W; Output Voltage Max:48V; Output Current:2.1A; LED Driver Mode:Constant Current Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305V; Product Range:DLG Series; Applications:Lighting; Depth:39mm; Efficiency:90%; Length:199mm; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:-30°C; Operating Temperature Range:-30°C to +70°C; Output Power:100W; Output Voltage:48V; Power Supply Mounting:Panel; Power Supply Output Type:Fixed; Termination Style:Flying Leads; Width:68mm