DLG50PS36
XP Power
Category: LEDs
LED DRIVER AC-DC CC CV 1.4A 36V; Output Power Max:50W; Output Voltage Max:36V; Output Current:1.4A; LED Driver Mode:Constant Current Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305V; Product Range:-; Applications:Lighting; Depth:39mm; Efficiency:88%; Length:153.2mm; No. of Outputs:1Outputs; Operating Temperature Max:60°C; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +60°C; Output Power:50W; Output Voltage:36V; Power Supply Mounting:Panel; Power Supply Output Type:Fixed; Termination Style:Flying Leads; Width:68mm