OVM12F3B7
OPTEK Technology
Category: LEDs
LED 3 STRIP BLUE; Light Strip Length:80mm; No. of LEDs:90LEDs; Illumination Colour:Blue; Input Voltage:12VDC; Input Power:9W; IP Rating:IP67; Product Range:-; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); LED Colour:Blue; LED Module Type:LED + Housing; Luminous Flux @ Test:6lm; Operating Temperature Max:50°C; Operating Temperature Min:-30°C; Packaging:Each; Power Module Configuration:LED String; Power Rating:300mW; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:120°; Wavelength Typ:470nm