OVM12F3G7
OPTEK Technology
Category: LEDs
LED 3 STRIP GREEN; Light Strip Length:80mm; No. of LEDs:90LEDs; Illumination Colour:Green; Input Voltage:12VDC; Input Power:9W; IP Rating:IP67; Product Range:OVM12 Series; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); LED Colour:Green; LED Module Type:LED + Housing; Luminous Flux @ Test:14lm; Operating Temperature Max:50°C; Operating Temperature Min:-30°C; Packaging:Each; Power Module Configuration:LED String; Power Rating:300mW; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:120°; Wavelength Typ:525nm